Tautas lietišķās mākslas studijas “Liepava” izstāde “Svītru raksti”

02.03 - 31.03.2022
Liepājas Latviešu biedrības nama Izstāžu galerija

No 2.marta līdz mēneša beigām Liepājas Latviešu biedrības nama Izstāžu galerijā apskatāma Tautas lietišķās mākslas studijas “Liepava” izstāde – “Svītru raksti”.

Šoreiz Tautas lietišķās mākslas studijas „Liepava”  izstādē dominē svītras, līnijas, ritms un krāsa. Kā ierosmes motīvs ekspozīcijas izveidei ir mērķis pievērst uzmanību tautas mākslā visvienkāršākajam izteiksmes veidam – līnijai, ar kuru sākas jebkura darba radīšana. Līnija, kā visa sākums un noslēgums. Bet īstā līniju un svītru burvestība ir vērojama dabā. Tā sāk realizēties izstrādājumos, papildinoties ar ritmiem, krāsām, formātiem, materiālu un nodomu. Izstādē redzams, ka tautas mākslā faktiski jebkurš izstrādājums – interjeram, sadzīvei vai apģērbam, saistāms ar šo vienkāršo izteiksmes veidu.

Izstādes mērķis ir atspoguļot izstrādājumu rotājuma attīstības procesus un rast sapratni par vienkāršu līniju iedarbību uz materiālu, to padarot iederīgu gan apģērbā, gan interjerā, gan sadzīves priekšmetu izveidē.

Izstādē eksponēti 89 dažādās tehnikās realizēti darbi, kurus darinājušas: Vineta Solovjova, Ilze Škuberte, Ilga Tīruma, Anda Šmiukše, Sanita Šķila, Larisa Tiļļa, Indra Mikne, Aija Cvibele, Valda Koršeņevska, Ināra Erlecka, Sarma Vilcāne, Mudīte Jonase, Ināra Tauriņa. 

Izstādi var apmeklēt bez maksas darba dienās no plkst. 10 līdz 19, brīvdienās no plkst. 10 līdz 15.