Vēsturiska ekspozīcija “Jūras spēkiem 30”

09.04 - 09.05.2022
Liepājas Latviešu biedrības nama Izstāžu galerija

No 9. aprīļa līdz 9. maijam Liepājas Latviešu biedrības nama Izstāžu galerijā būs skatāma izstāde “Jūras spēkiem 30”, kas veltīta atjaunoto Latvijas Jūras spēku 30. gadadienai. Izstādi rīko Liepājas Latviešu biedrības nams sadarbībā ar Latvijas Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem.

Lai apmeklētājus iepazīstinātu ar Jūras spēku vienības vēsturi, simboliku un attīstību 30 gadu griezumā, Liepājas Latviešu biedrības nams veido izstādi, kurā būs aplūkojamas fotogrāfijas ar svarīgākajiem Jūras spēku vienības momentiem un simboliem, stendi ar vēstures faktiem par vienības attīstību, kā arī displejs ar prezentācijas materiālu.

Jūras spēku vienības viens no svarīgākajiem uzdevumiem ir meklēt un iznīcināt jūrā sprādzienbīstamus priekšmetus, tāpēc Jūras spēki ik gadu piedalās dažādās mīnu meklēšanas un iznīcināšanas mācībās un operācijās Baltijas jūrā. Šo mācību process, tostarp, militāras tehnikas pielietojums izstādē tiks atspoguļots fotogrāfijās un stendos.

Tāpat Jūras spēki savas pastāvēšanas laikā ir saņēmuši dažādu militāru tehniku dāvinājumus no tādām valstīm kā Zviedrija, Norvēģija un Vācija, kā arī, pateicoties Latvijas uzņemšanai NATO, piedalījušies vairākās starptautiskās apmācību programmās kā „Partnerattiecības mieram”, “AMBER SEA”, “BALTRON”, US “Baltops” u.c.  Šī vēsturiskā ekspozīcija vienlaikus atspoguļo vienības dinamisko attīstību un spēju pilnveidoties, piemēru un zināšanas gūstot no pasaules līmeņa militārām organizācijām.

Šajā trauksmainajā laikā, kurā dzīvojam, mūsu valsts iedzīvotājiem apzināties savas valsts militāro gatavību iespējamai agresijai no ārpuses ir vitāli svarīgi, un tieši tāpēc šāda ar patriotisku ievirzi veidota ekspozīcija ir īpaši aktuāla. Izstādes apmeklētājiem iepazīties ar Jūras spēku vienības darbības specifiku un straujo attīstību ne tikai dos papildu zināšanas un izpratni, bet arī raisīs patriotisma apziņu un uzticību Latvijas Nacionālo bruņoto spēku profesionalitātei kopumā.

Izstāde tapusi ar Liepājas valstpilsētas pašvaldības finansiālo atbalstu un tā publiskai apskatei būs pieejama sākot ar 10.aprīli bez maksas darba dienās no plkst. 10.00 līdz 19.00, brīvdienās no plkst. 10.00 līdz 15.00.