Zviedru fotogrāfa Dāvida Holmerta izstāde “Pāri Baltijas jūrai: 1944-1945”

01.06 - 29.06.2021
10:00 - 19:00
|
Liepājas Latviešu biedrības nama Izstāžu galerija

Pieminot padomju režīma četrdesmito gadu deportācijas, Liepājas Latviešu biedrības nams sadarbībā ar Zviedrijas vēstniecību Latvijā atklāj zviedru fotogrāfa Dāvida Holmerta (David Holmert) fotogrāfiju izstādi „Pāri Baltijas jūrai: 1944 – 1945”. Izstāde būs skatāma Liepājas Latviešu biedrības nama Izstāžu galerijā no 1. līdz 29. jūnijam.

No Zviedrijas atvestajā fotogrāfiju izstādē skatāma fotogrāfa Dāvida Holmerta foto hronika par bēgļiem no Latvijas, kuri piedzīvodami kara šausmas savā zemē, izmisuma dzīti kāpa vienkāršās, primitīvās zvejnieku laivās un devās tumšajos Baltijas jūras ūdeņos, lai nonāktu Gotlandē (Zviedrija). Diemžēl ne visi nonāca šajā salā, jo ceļā viņus iznīcināja gan vācu, gan krievu izliktās mīnas, šāvienus raidīja abu armiju karakuģi, dzīvības paņēma arī jūra.

Lielformāta  fotogrāfiju izstāde ir vienreizēja dokumentācija ne tikai par latviešu izmisīgajiem centieniem tikt brīvībā no vācu un draudošās padomju okupācijas, bet arī par zviedru iedzīvotāju  iesaistīšanos bēgļu sagaidīšanā un aprūpē.

Liepājas Latviešu biedrības nams aicina izstādes apmeklētājus būt atbildīgiem, atsaukties darbinieku aicinājumiem un ievērot norādes par maksimāli pieļaujamo cilvēku skaitu telpās, ievērot distanci un roku dezinfekciju, sekojot līdzi valstī noteiktajiem ierobežojumiem, lai novērstu epidēmijas izplatību. Plašāka informācija par Biedrības nama darbību pieejama interneta vietnē www.biedribasnams.lv.

Kad apmeklētāju ierobežojumi tiks atcelti, izstāde bez maksas Liepājas Latviešu biedrības nama Izstāžu galerijā būs apskatāma līdz 29. jūnijam, katru dienu no plkst. 10:00 līdz 19:00.